Přejít do jídelny

pečeme už

Pečeme pro Vás už více jak 25 let

Pekárna Obrusník před létyInteriér pekárny Obrusník před léty

Historie pekárny

Firma Arnošt Obrusník - Pekařství byla založena v roce 1990 jako první soukromá pekárna v okrese Opava. V jejím začátku vyráběla jen chleba a to v pronajatých prostorách bývalé pekárny v Kravařích-Koutech.  Brzy však, pro velký zájem o vynikající chléb,  přestaly dosavadní prostory pekárny vyhovovat.

V září roku 1991  byla firma přestěhována do dražbou získané pekárny v Dolním Benešově, která byla do té doby součástí státního podniku Severomoravské pekárny a cukrárny Ostrava, závod Opava. Pekárna měla jednu průmyslovou pásovou pec s pečnou plochou 25 m2 a pracovalo v ní 25 zaměstnanců. V dalších letech  se firma úspěšně rozvíjela. Rozšiřovala své prostory, modernizovala vybavení a zvyšoval se i počet zaměstnanců.

Pekárna Obrusník dnes

Současnost

Ruční výroba pečiva, prvotřídní suroviny a poctivé pekařské řemeslo, to vše stručně charakterizuje naši dnes již zavedenou rodinnou pekařskou firmu. Již 25 let dodáváme svým zákazníkům nezaměnitelné produkty ruční výroby.

Jsme regionální pekárna, která  zásobuje svými výrobky okolí Dolního Benešova, Opavy a Ostravy. Naše výrobky prodáváme také v naší prodejně potravin na Nádražní ulici v Dolním Benešově. Rozvoz pečiva provádíme vlastní autodopravou. V současné době naše pekárna zaměstnává 50 pracovníků a její pečná plocha se rozšířila na 75 m2.

Pekárna Obrusník dnesPekárna Obrusník dnesPekárna Obrusník dnesPekárna Obrusník dnesKlademe velký důraz na kvalitu  všech našich produktů. Chceme pro své zákazníky i do budoucna udržet poctivost pekařského řemesla. Pravidelně obměňujeme část našeho sortimentu tak, aby zákazníci mohli ochutnat něco nového  a zároveň pečlivě střežíme výrobky, které jsou stále oblíbené a  žádané již od samého počátku naší pekárny. Naší specialitou jsou „Domácí svatební koláče“ podle tradiční Hlučínské receptury.

Jsme si jisti, že naše pečivo bude chutnat i Vám a stanete se našimi spokojenými a pravidelnými zákazníky.